Учнів професії

Випускників професії

Освітніх компонентів

Професійно-практичних підготовки

7331 ФЛОРИСТ. 6113 КВІТНИКАР

Наша мета – підготовка конкурентоспроможних фахівців зі складання оригінальних букетів і ексклюзивних квіткових композицій.

Майстри виробничого навчання:

– Гуменко-Вейда Марія Вікторівна,
e-mail: veida@i.ua 

– Лукашук Маргарита Ігорівна,
e-mail: lukashuk682@ukr.net 

Освітня кваліфікація:

Флорист ІІІ розряду, квітникар ІІ розряду

Термін навчання:

  • 10 місяців ( на базі 11-го класу)

Не кажи світу про те, що ти хочеш зробити – покажи, як ти це робиш.

ПРОФЕСІЙНА РЕАЛІЗАЦІЯ

Технологічна сфера виготовлення букетів та композицій спіральною, паралельною та іншими техніками, з урахуванням сучасних стильових ознак та тенденцій.

Ким я зможу працювати?

  • флористом;
  • декоратором приміщень та святкових подій;
  • озеленювачем;
  • фітодизайнером.

 Де я зможу працевлаштуватися?

  • у квіткових салонах, магазинах;
  • у флористичних оранжереях та майстернях;
  • у садових центрах;
  • у квіткових господарствах.

ЩО ВИВЧАТИМУ?

Здобувачі ОКР “кваліфікований робіник” професії Флорист, квітникар будуть вивчати такі дисципліни:

  • Історія флористики;
  • Основи композиції;
  • Основи рисунку;
  • Спеціальна технологія;
  • Основи живопису;
  • Кольорознавство;
  • Основи матеріалознавства;
  • Основи землеробства та ґрунтознавства;
  • Квітникарство;
  • Охорона праці;
  • Основи трудового законодавства;
  • Основи енергоефективності та екології.

ЗДОБУДУ ПРАКТИЧНІ НАВИЧКИ

  • правильного компонування рослинних матеріалів;
  • гармонійно поєднувати кольорову гаму виробів;
  • досконало знати техніку створення композицій та букетів;
  • розробляти та виготовляти графічні і колірні ескізи замовлень;
  • підготовляти і підбирати необхідні матеріали для оформлення замовлень (живі і неживі квіти, рослини, мох, камені та ін.);
  • оформляти квітковим декором різні мистецькі проєкти (виставки, презентації, інтер’єри приміщень і ін.).

ВІДГУКИ

Шолом Ольга 

випускниця ТФК ЛНТУ

   “Мені подобалося навчатися в ТФК ЛНТУ згадую цей рік навчання завжди з посмішкою, завдяки професіоналізму майстрів та викладачів, які дали багато знань та вмінь, я працю за своєю спеціальністю. Знайшла багато нових друзів, тому однозначно я щаслива, що мала можливість навчатись в ТФК ЛНТУ!”

Шетела Дарина

випускниця ТФК ЛНТУ

   “Навчаючись в ТФК ЛНТУ я отримала дуже багато інформації по флористиці. Завдяки хорошим викладачам, які дали мені знання я зараз працюю по своїй професії, яка приносить мені задоволення та надихає творити щось нове.

Бляшук Ірина

випускниця ТФК ЛНТУ

   “Студентське життя – це нові знання, знайомства, друзі, виробниче навчання, практика. Своє навчання згадую лише з посмішкою та позитивними емоціями. Завжди привітні та позитивні майстри та викладачі. Я рада, що мала таку можливість навчатись саме в ТФК ЛНТУ.”

ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ

МАЙСТЕРНІ ТА ЛАБОРАТОРІЇ

ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС

   Флорист – професія дизайнера – декоратора, що оформляє приміщення з допомогою живих чи засушених квітів та рослин. Також створює квіткові композиції до різноманітних свят, весіль.

   Флорист – це майстер та фахівець який знає композицію, історією флористики, знайомий з основами рисунку, живопису та кольорознавства. Здобуває диплом у відповідному навчальному закладі ТФК ЛНТУ.

   Флорист володіє технікою складання композицій і художнім смаком, він завжди експериментатор, і, при цьому, досить комунікабельна людина, знає як заробити гроші.

   Флорист може працювати в сфері торгівлі у квіткових салонах, займатись прикрашуванням інтер’єру, вітрин.

   Безумовно, професії, пов’язані із квітами та рослинами, можна назвати одними з найкрасивіших і приємних професій у світі. Бути оточеним квітами щодня і отримувати від цього ще й матеріальну винагороду – це чи не робота – мрія! Флористи займаються складними проектами. Наприклад, такими як: створення зимових садів, складання квіткових гірлянд і скульптур.

   Що ж це за професії? А це – флористи, (фітодизайнери та ландшафтні дизайнери).

   Флорист – це фахівець зі складання оригінальних букетів і ексклюзивних квіткових композицій.

   Флорист (Фітодизайнер) спеціалізується на оформленні інтер’єрів офісів, квартир, ресторанів, торгово-розважальних центрів та інших приміщень за допомогою рослинних і квіткових композицій та аранжувань.

   Без участі флориста не може обійтися жодне торжество. Весілля, пропозиції руки і серця, дні народження, ювілеї – всі ці заходи потребують квіткових креативів і оригінальних ідей.

   Ця професія завжди буде модною і затребуваною. Головне – знайти свого клієнта.

ЯК СТАТИ ФЛОРИСТОМ

Щоб стати флористом досить пройти курс навчання на флориста у ТФК ЛНТ, а далі все буде залежати від вас. Почати можна з «базового» курсу, який містить у собі такі основні поняття, як: техніка створення букета, класифікація рослин і квітів, головні правила композиції, кольорознавства, рисунку і живопису у флористиці, історію флористики тощо.

Для розвитку і підвищення свого професійного рівня бажано відвідувати профільні майстер-класи та заняття у ТФК ЛНТУ.

 ДЕ ПРАЦЮЮТЬ ФЛОРИСТИ

  • весільні агентства: створення букетів для наречених і квіткових композицій для прикраси інтер’єру;
  • інтернет-магазини з доставки квітів: збір букетів під замовлення;
  • квіткові магазини: складання і продаж букетів, консультування по догляду за квітами (хороший варіант, як старт у кар’єрі флориста);
  • компанії по фітодизайну: озеленення приміщень;

  Професія флориста навчить у коледжі любові та інтересу до квітів і рослин.

  1. Професія7331 Флорист
  2. Кваліфікація2-3 розряд
  3. Кваліфікаційні вимоги

   Повинен знати: історію мистецтва флористики; розрізнювальні особливості українських, європейських, японських та інших шкіл флористики; асортимент квіткових та декоративно-листяних рослин; способи транспортування та зберігання рослинного матеріалу; технологію первинного оброблення рослинного матеріалу; робочий інструмент та фурнітуру; символіку квітів та рослин, світову історію розвиту мистецтва флористики; принципи, напрями, стилі шкіл флористики; основи формоутворення букетів, сюжетних композицій та інших видів робіт; основи флористики і декору; технології виготовлення букетів, композицій, кошиків з живих квітів та іншого рослинного матеріалу; основи техніки індивідуальної роботи.

    Повинен уміти: готувати для роботи згідно з затвердженою у встановленому порядку технологією первинного оброблення рослинного матеріалу: зрізані квіти, гілки, плоди, листя тощо. Додержуватись правил і норм охорони праці, виробничої санітарії та гігієни, протипожежного захисту та охорони навколишнього середовища, виготовляти бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складати композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.

 4. Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:

а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;

б) додержуватись норм технологічного процесу;

в) не допускати браку в роботі;

г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;

д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення  природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);

є) знати основи інформаційних технологій.

 5. Вимоги до освітнього рівня осіб, які навчатимуться в системі професійно-технічної освіти

Повна або базова загальна середня освіта. Без вимог до стажу роботи.

 6. Сфера професійного використання випускника:

Виробництво виробів, не віднесених до інших угрупувань.

 7. Специфічні вимоги:

7.1. Вік: по закінченні терміну навчання – не менше 16 років.

7.2. Стать: чоловіча, жіноча.

7.3. Медичні обмеження.

Конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти проводиться з метою підвищення  рівня якості професійної майстерності, стимулювання творчого самовдосконалення, мотивації до кращого навчання.

15 березня 2023 року в ТФК ЛНТУ був проведений конкурс фахової майстерності «Новорічна композиція».

Під час навчання учні спеціальності мають можливість проходити виробничу та передвипускну практики та отримати перше робоче місце в квіткових магазинах Луцька та Волинської області:

  • магазин «Орхідея» (ФОП Байда А.В.), 
  • магазин «Гарденія» (ФОП Кобан С.Л.), 
  • магазин «Botanika» (ФОП Трач Є.О.), 
  • магазин «Verdi» (ФОП Кобан С.Л.) та ін.

   Отримавши диплом кваліфікованого робітника «Флорист, квітникар», випускники можуть продовжити навчання за спеціальністю «Дизайн» на здобуття їосвітньо- професійного ступеня фаховий молодший бакалавр, а можуть працевлаштовуватись за спеціальністю в квіткові салони, оранжереї і майстерні.

Учні професії «Флорист, квітникар» разом з майстрами виробничого навчання проводять різноманітні майстер-класи, ярмарки-виставки, благодійні ярмарки.

 

Здобувачі професії «Флорист, квітникар» часто розкривають свій творчий потенціал демонструючи свої роботи на виставках та ярмарках. Створюють різноманітні фотозони.

Оголошення

ТФК ЛНТУ, Регіональна рада молодих вчених при управлінні освіти і науки Волинської ОДА, Молодіжна рада при Луцькій міській раді та Рада молодих вчених ЛНТУ запрошує Вас до участі в ІІІ Науково-методичній конференції «Інтенсифікація освітнього процесу на основі системного підходу та впровадження сучасних технологій навчання», яка відбудеться  17 травня 2024 р. о 10.00, вул. Конякіна 5.

 

You have Successfully Subscribed!